Merakla beklenen Elektrikli Tesla tır, gece yarısı düzenlenen etkinlik ile Elon Musk tarafından tanıtıldı gecede birde sürpriz vardı… tesla-semi-roaster

Bugüne kadar yapılmış en hızlı tır olan Tesla Semi, bir spor otomobil kadar hızlı… 0’dan 100km’ye sadece ama sadece 5 saniye gibi inanılmaz bir zamanda çıkıyor.

Gelişmiş Otopilot sistemi ile gelen Semi, Model S ler de gördüğümüz gibi tam otonom bir araç yazılımı ile beraber geliyor.

Tesla Semi, Toplamda 40 ton yük çekebiliyor. 40 tonluk yük ile 0’dan 100 km hıza 20 saniyede ulaşabiliyor.

Aracın merkezinde tek bir koltuğu var ve koltuğun iki kenarında da LCD ekran bulunuyor.

Tesla Semi, 800 km‘lik bir menzile sahip. Tasarımı diğer küçük kardeşlerini andıran Semi, Tesla supercharger istasyonlarında 30 dakikalık bir şarj ile 643 km yol yapabiliyor.

Tesla Semi’nin üretimine 2019 yılının son çeyreğinde başlanması planlanıyor.
Tesla tırları yollarda en erken 2020 yılında göreceğiz gibi duruyor.

Gecenin Sürprizi Yeni Tesla Roadster

Tesla Roadster

Bu etkinlikte tanıtılması beklenmeyen Roadster modeli herkesi heyecanlandırdı. Elon Musk, Tesla’nın merakla beklenen Tır’ı Semi’yi tanıtırken Semi’nin bir yük taşıdığını söyledi ve Tır’ın içinden yeni Roadster görücüye çıktı.

200 kWh büyüklüğünde devasa bir pil ile gelen Tesla Roadster, 1000 km’lik inanması güç bir menzil ile geliyor. 0’dan 100 km hıza 1,9 sn de çıkabilen Tesla Roadster’ın maksimum hızı 400 km’nin de üzerinde.

Yeni Tesla Roadster, 2020 yılında 200 kwh lık pilinde etkisiyle 200 bin dolar gibi bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak.