Cam filmi nasıl sökülür?

Yeni gelen düzenleme ile araçlardaki cam filmi yaskalandı. Şimdilerde araç sahipleri cam filmlerini sökmek için araştırma yapmaya başladı. Cam filmini nasıl sökebilirim, arka cama çekilen filmi resistansa zarar vermeden nasıl sökerim, cam filmi sökme fiyatı ne kadar?

2016 yılında cam filmi yasak kapsamından çıkarılmıştı. Bundan dolayı çoğu kişi araçlarına cam filmi çektirdi, yeni düzenleme ile tekrar yasaklanınca ceza yememek için şimdilerde araç sahipleri filmleri sökmeye başladı. Çünkü yaklaşık 427TL ye varan cezalar yazılmaya başlandı. Araç muayene istasyonlarına gönderilen yazı ile artık cam filmi hafif kusur yerine ağır kusur sayılacak. Bundan dolayı araclar muayeneden geçemeyecek.
Cam filmi sökme Şimdi nasıl filmlerden kurtuluruz açıklayalım:

  • Film çekilirken camın üst kısmında çok az bir çekilmemiş alan bırakılır, bu kısımdan cam filmini tırnaklayarak sökebiliriz. Yada falçata yardımıylan camı çizmeden cam filmini kaldırıp, elimizle asılarak sökebiliriz.
  • Cam filmi çok iyi yapışmışsa yukarıdaki işlem ile sökülemeyebilir. Bunun yerine cam filmini ısıtmamız gerekir. Bunun için bir fön makinası yardımıyla cam filmini ısıtıp yumuşamasını sağlamalıyız, sonra yumuşayan filmi üst taraftan başlayarak yavaş yavaş kaldırıp sökebiliriz.
  • Bir başka yöntem ise buhar makinası kullanarak cam filmini yumuşatıp sökme yöntemedir.
  • Arka cam filmini diğer camlar gibi sökersek resistansa zarar veririz ve arka camı değiştirmek zorunda kalırız. Bu sorunu ortadan kaldırmak için arka cam filminin hepsini alacak şekilde içten ve dıştan renkli çöp poşedi tarzında bir naylon ile kaplamalıyız. öncesinde cam filmi üzerine amonyaklı su sıkmalıyız sonra noylanu yapıştırmalıyız. (cam filmi yapışan bölüme amonyaklı su sıkmalıyız) sonrasında aracımızı güneşte bir kaç saat beklettikten sonra yumuşayan cam filmini resistansa zarar vermeden sökebiliriz.
  • Cam filmlerini söktükten sonra camda yapışkan izler kalmış olabilir, bunun için camı cam sil veya sabunlu su ile silmeliyiz. Bu yöndemden de sonuç alınmazsa Tiner yardımıyla da camda oluşan lekeleri temizleyebiliriz. Cam filmi nasıl sökülür?

Cam filmi sökme fiyatı?

Cam filmi nasıl sökülür sorusuna cevap vermeye çalıştık ancak bunlarla uğraşmak istemeyenler, cam filmi çektirdikleri yerlerden 50 - 100 TL arasında bir ücret karşılığı söktürebilirler. Cam filmi nasıl sökülür?