Sigaraya başlayalı ne kadar zaman olursa olsun, önce kendinize inanmanız en etkili sigara bırakma yöntemlerinden biridir. En Etkili Sigara Bırakma Yöntemleri

Sigara içilmeye başlandığında, sadece 10 saniye sonra nikotin beyne ulaşmaktadır. Bağımlılığa neden olan en önemli etmen nikotin, bu kadar hızla beyine ulaşırken bağımlılığın da hızla gerçekleşmesi kaçınılmaz bir gerçektir. Türkiye’de her 10 erkekten 6’sı, her 10 kadından 3’ü sigara içmektedir. 10-15 yaş aralığındaki çocuklarda ise sigara içme oranı yüzde 30 civarlarında seyretmektedir. Yaklaşık 35 milyon kişi her yıl sigarayı bırakmak için uğraşmaktadır. Fakat 35 milyon kişiden sadece yüzde 10’u başarılı olabilmektedir. En etkili sigara bırakma yöntemleri kullanılarak bu oranın arttırılabileceğine inanılmaktadır. Sigarayı bırakmak istiyorsunuz ama ne yaptıysanız fayda etmedi mi? Her yöntemi denediniz fakat sonuç alamadınız mı? Merak etmeyin yazının sonunda sigarayı hayatınızdan tamamen çıkarmış olacaksınız. İşte sizler için en etkili sigara bırakma yöntemleri:

Önce İnan, Sonra Başar!

Sigaraya başlayalı ne kadar zaman olmuşsa olsun, önce kendinize inanmanız gerekiyor. Çünkü siz sigaradan daha güçlüsünüz ve onu alt edebilirsiniz. Ayrıca en önemlisi her şey beyinde bitiyor. Sigarayı bırakmak istiyorsanız önce sigarayı bırakacağınızı, artık hayatınızda ona yer olmadığını, üzerinize yapışan berbat kokusundan kurtulmak istediğinizi kendinize söyleyin. İnancınızı ne olursa olsun kaybetmeyin. İnanmaya başladığınız an da kendinizde oluşan farklılığı göreceksiniz. Sigaraya sadece fiziksel değil psikolojik olarak da bağımlı olunmaktadır. İnanarak hem psikolojik bağımlılıktan kurtulmuş, hem de büyük bir adım atmış olacaksınız. Sigara Bırakma Yöntemleri

Vakit Geçirecek Bir Şeyler Bulun

En etkili sigara bırakma yöntemleri içerisinde vakit geçirecek bir şeyler bularak sürecinizi daha sakin bir hale getirebilirsiniz. Canınız sigara çektiği zaman meyve veya çiğ sebze yiyerek bu isteğinizi bastırabilirsiniz. Aklınıza sigarayı getirmemeye çalışmalı, sürekli bir şeylerle meşgul olmalısınız. Unutmayın, beyninizi ne kadar meşgul ederseniz, sigarayı o kadar az düşünürsünüz. Her pakete vereceğiniz parayı görülebilir bir yerde biriktirebilir, biriken para ile ne kadar başarılı olduğunuzu görebilirsiniz. Sonrasında ise o para ile kendinizi ödüllendirip, güzel şeyler alabilirsiniz. Yemek sonrasında gelen sigara içme isteğini hemen diş fırçalayarak bastırabilirsiniz. Var olan bütün sigaraları, küllükleri, çakmakları ve kibritleri ait olduğu yere, çöpe göndermelisiniz ki hayatınızdan çıkıp gidebilsin. Spor, yürüyüş veya yoga yaparak içinizde kopan fırtınaları bastırabilir, daha sakin kalabilirsiniz.

Champix İle Kısa Sürede Sigaraya Güle Güle

Artık sigarayı kesin bırakmaya karar verdiniz ve yardım almak istiyorsunuz. İşte Champix kullanarak kısa sürede bağımlılığınızdan kurtulabilirsiniz. En başta doktorunuza danışmanız, ondan sonra ilaca başlamanız gerekmektedir. Çünkü kişiden kişiye değişiklik gösteren kusma, uykusuzluk ve kabızlık gibi yan etkileri bulunmaktadır. İçerisinde yer alan nikotini taklit edici madde sayesinde, sigara içilmeye başlandığında nikotinden önce beyne ulaşmakta, nikotini alan bölgeyi kapatmaktadır. Yani nikotin istediği kısma ulaşamamaktadır. Kullanıcıların 1 yıllık süre sonunda %40’ının sigaraya geri dönmemek üzere veda ettiği gözlemlenmiştir. Sigara içerek sigaradan soğutan Champix, en etkili sigara bırakma yöntemleri içerisinde oldukça önemli bir yere sahiptir.