İlaçsız Kolesterol Düşürmenin imkansız olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kolesterol tedavisi için diyet yaparken size yardımcı olacak bu makalemizde ilaçsız kolesterol düşürmenin 6 yolu anlatılmaktadır. İlaçsız Kolesterol Düşürmenin 6 Yolu

Kolesterol damarların tıkanmasına ve içerden plak oluşmasına yol açan, kalp krizini tetikleyen hayati tehlike barındıran bir hastalıktır. Bazı insanlar yağ tüketiminin kolesterole yol açtığını düşünüyorlar. Son zamanlarda bu konuda yapılan araştırmalar gösteriyor ki kolesterolün oluşmasında işlenmiş gıdalar işlenmiş karbonhidratlar ve rafine edilmiş şekerlerin büyük bir katkısı olduğu anlaşılıyor. Özellikle 40 yaşından sonra erkekler ve kadınlar kolesterol hastalığına yakalanabiliyorlar. Bu tür durumlar kalp damarlarını tıkadığı için kalp krizine yol açar. Dahası kolesterol ilaçları kişiye yan etkileri olan ilaçlar olduğu için doğal yollarla Kolesterolü düşürmenin yöntemleri daha çok ön plana çıkıyor. Çünkü kolesterol ilaçlarının yan etkilerinden birisi Safra kesesinde kristalleşme taşlaşma meydana getirmesi ve kilo alımına yol açmasıdır. Bu makalemizde ilaçsız kolesterol düşürmenin 6 yolu anlatılacaktır.

1. Sarımsak Tüketin
Kolesterolün damarları tıkamasını engellemek için en doğal yollardan biri sarımsak yemektir. Her sabah kalktığınızda bir 2 diş sarımsağı yutmanın kolesterol düşürmeye yardımı olacaktır aynı zamanda enfeksiyonlara karşı sizi koruyacak olan sarımsak taneleri kanın pıhtılaşmasını da önleyecektir.

2. Biraz Fındık İyi Gelir
Kolesterolün düşürülmesine yardımcı olan bir diğer besin maddesi fındıktır, ayçiçeği tohumu ve fındık ceviz badem tüketimi kolesterolü düşürür. Mesela akşamdan birkaç ceviz içini su bardağına koyarak buzdolabına kaldırın ve sabah kalktığınızda sararmış olan bu suyu kahvaltıdan önce için. 20 gün boyunca bunu denediğiniz zaman kolesterolün doğal olarak düştüğünü göreceksiniz.

3. Bol Bol Balık Tüketin
İlaçsız Kolesterol düşürmenin bir diğer yolu Uskumru balığı somon balığı ve ton balığı tüketmektir. Buradaki temel espri Omega 3 yağ asitlerinin alınmasıdır kan basıncı düşecek ve kanın pıhtılaşması önlenecektir. Balık yemeyi sevmiyorsanız balık yağı takviyelerini almanızı öneriyoruz Çünkü Amerikan Kalp sağlığı Derneği mutlaka balığın tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. Ayrıca alternatif olarak keten tohumu ceviz Kanola ve soya fasulyesi tüketmek doğal olarak Kolesterolü düşürmeye yardımcıdır.

4. Lifli Besinler Alın
Lifli besinler kesinlikle Kolesterolü en iyi şekilde düşürürler kalbin daha sağlıklı olmasını sağlarlar antioksidan özellik gösterirler sindirim sistemimizde yer alan Kolesterolü damarlardan atarlar. Bu nedenle yulaf ezmesi tüketmenizi öneriyoruz. Yulaf ezmesi LDL kolesterolü düşürür HDL Kolesterolü yükseltir. Yarım bardak pişmiş yulaf ezmesinin içerisinde 6 gram lif bulunmaktadır. Eğer yulaf ezmesi bulamıyorsanız elma armut kuru erik barbunya fasulye yiyebilirsiniz. Çünkü bu besinlerde daha yüksek miktarda lif vardır. İlaçsız Kolesterol Düşürmenin 6 Yolu

5. Doğal Yağ Tüketin
Yağsız yaşam olmaz diye düşünenlerden iseniz ve illaki yağ tüketimini vazgeçilmez buluyorsanız o zaman sizlere doğal yağları tüketmenizi öneririz. Doğal yağlar arasında zeytinyağı Kanola yağı ayçiçek yağı ilk sırada geliyor. Az miktarda tereyağı da tüketirseniz bunun size bir zararı olmaz. Ama Doymuş margarin yağlarından trans yağlarından kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Kolesterolün tek suçlusu yağlar değildir daha önce de ifade ettiğimiz gibi işlenmiş Karbonhidratlar işlenmiş şekerler ve çok lezzetlendirilmiş yapay fastfood besinler Kolesterolü arttıran bir numaralı kaynaklardır.

6. Bol Bol Sebze Tüketin
Kolesterolü düşürmek için uygulayacağınız bir diğer yöntem sebze ve meyve tüketimine ağırlık vermektir. Mesela Her yemekten önce bir porsiyon meyve yerseniz yeterli lif miktarını almış olursunuz. Böylece kanınızda kolesterol birikmez vücudunuz için gerekli olan vitaminleri de almış olursunuz. Etli yemeklerinizi vejeteryan forma çevirin. Ispanak lütein kaynağı olduğu için Kolesterol düşürücüdur bol bol ıspanak yiyin! Son olarak bu önerilerin ışığında hareket etmek Kolesterolü düşürecek ama siz işi garantiye alın, egzersiz ile bu paketi takviye edin ilaçsız kolesterol düşürmenin en önemli kısmı egzersiz yapmaktır.