Demo yazılımlar, Demo hizmetler, Demo ürünler bir şeyler alırken sıkça karşımıza çıkan kelimelerdir. Ürünü almadan önce denemek/kullanmak isteyenler için uygun bir işlemdir.  Demo ne demek, demo anlamı

Demo ürünler, Demo yazılımlar, Demo hizmetler sıkça karşımıza çıkan kelimeler haline geldi. Bir pazarlama stratejisi olan Demo ürünler, İnsanların ürünleri almadan önce denemek/kullanmak istemesiyle ortaya çıkmıştır. Demo ürünler kısıtlı özellikleriyle veya kısıtlı süre ile müşterilerin deneyimlemeleri amacıyla sunulmaktadır.

Demo Kelime Anlamı?
Demo kelimesi İngilizce bir kelimedir. Demo’nun Türkçe olarak anlamına baktığımızda; gösteri, göstermek anlamlarına geldiğini görüyoruz.

Demo Yazılım nedir?
Demo yazılım, genelde ücretli olan programların denenmesi amacıyla 30 gün gibi geçici bir süreyle kullanılması için izin verilen programlara denilmektedir.

Demo cihaz nedir?
Apple, Samsung vb. şirketlerin perakende satış yapan firmalara teşhir için verdikleri cep telefonları genelde demo cihaz olarak satışı yapılmaktadır.

Demo kelimesini genelde bilgisayar ve cep telefonu yazılımlarında sıkça görüyoruz, Oyun ve Programları deneyerek fikir sahibi olunması için belirli bir süreliğine kısıtlı olarak sunulan programlar, deneme süresi sonrasında almaları için oluşturulmuş bir pazarlama yöntemidir.