Windows 10 ve Android’in olmazsa olmazlarından Google Chrome da varsayılan arama motorunuzu değiştiremiyor musunuz! bu yazımızda resimli olarak nasıl değiştirebileceğinizi anlattık. Google chrome arama motoru değiştirme

Google chrome arama motoru değiştirme işlemine geçmeden önce Google chrome arama motorunu, siz değiştirmeden kendiliğinden değişiyorsa öncelikle bilgisayarınıza son zamanlarda indirdiğiniz bir eklenti, uygulama veya virüs değişmesine neden oluyor olabilir.
Google chrome dünyanın en çok sevilen ve kullanılan tarayıcısı, bu durum chromu virüs yazılımlarının hedefi haline getiriyor. Aşağıdaki işlemleri yaptıktan sonra arama motorunuz hala kendiliğinden değişiyorsa bilgisayarınızda son günlerde indirdiğiniz uygulama ve eklentileri kaldırıp virüs taraması yapmanızda fayda var.

Google chrome arama motorunu değiştirmek için öncelikle chrome uygulamamızı açıyoruz ok ile gösterilen yerdeki üç noktaya tıklıyor.

Google chrome arama motoru değiştirme

Açılan pencereden ok ile gösterilen yerde bulunan Ayarlar’ı tıklıyoruz.

Google chrome arama motoru değiştirme

Açılan pencereden birçok ayarı yapabileceğimiz gibi **Google chrome arama motoru nu da değiştirebiliyoruz. Google, Yahoo, Bing ve Yandex’i seçebileceğiniz gibi Arama Motorlarını Yönet bölümünden diğer arama motorlarına ulaşabilir ve gelişmiş arama ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca arama motorunun altında bulunan satırdan varsayılan tarayıcınızı da değiştirebilirsiniz.

Google chrome arama motoru değiştirme