100 Mbps hızında interneti, hem evde hem işyerinde Kim istemez ki! peki hangi ülkelerin en hızlı interneti kullandığını hiç merak ettiniz mi? Dünyanın en hızlı interneti hangi ülkede?

Yüksek hızlı internet, ister evde ister iş yerinde olsun dünyanın her yerinde insanların daha hızlısını istemekten usanmadığı bir şekle büründü.
Teknoloji çağında, İnternet günlük iletişimimiz için en çok tercih edilen araç haline geldi. Peki hangi ülkelerin en hızlı interneti kullandığını hiç merak ettiniz mi?

İşte dünyanın en hızlı internetini kullanan 5 ülke

Bu listemizde sıralamayı sabit geniş bant hızına göre yapıyoruz ancak mobil hızlarda da durup pek farklı değil.

1. Singapur (154 Mbps)

Singapore, dünyanın en hızlı sabit geniş bant bağlantısını kullanan ülke oluyor. 154 Mbps gibi inanması güç bir hıza ülkenin hemen hemen her yerinden ulaşmak mümkün.

2. Güney Kore (125 Mbps)

Teknoloji denince akla ilk gelen ülkelerden olan Güney Kore internet hızıyla da şaşırtmaya devam ediyor. Singapur ‘dan sonra Güney Kore, 125 Mbps ‘lik hız ile dünyanın en hızlı internetini kullanan ikinci ülke oluyor.

3. Hong Kong (117 Mbps)

Hong Kong, Güney Kore’nin ardından 117 Mbps’lik bir Download hızıyla en hızlı üçüncü ülke olarak karşımıza çıkıyor.

4. İzlanda (110 Mbps)

Dördüncü sırada İzlanda 110 Mbps hızıyla dördüncü sırada yer alıyor. İzlanda ortalama bağlantı hızı 110 Mbps olarak gerçekleşiyor.

5. Romanya (91 Mbps)

Romanya 91 Mbps’lik hızıyla, İzlanda’nın ardından dünyanın en hızlı sabit geniş bant bağlantısını kullanan beşinci ülke oluyor.