Instagram’a gelen yeni güncelleme ile artık hikayelere müzik eklenebiliyor. Peki, Instagram’a nasıl müzik ekleyeceğinizi biliyor musunuz? Instagram’da Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da herkes paylaşımlarını farklı şekillerde yapabiliyor. Standart olarak video ve resim paylaşılabilirken hikaye özelliği ile de anlık ve belli sürelere yayılan paylaşımlar öne çıkıyor. Son zamanlarda ortaya çıkan ve çokça ilgi gören Instagram müzik ekleme özelliği ile hikayelerde müziklerin de olması eğlenceli ve spesifik bir hale geliyor.

Peki Instagram’da Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram müzik ekleme özelliğinin çok kolay şekilde yapılabilmesi kullanımını daha da yaygınlaştıran bir özelliktir. Instagram’a üye olanların hikaye bölümüne giriş yaparak paylaşmak istedikleri içerikleri eklemeleri gereklidir. Daha sonra da etiket bölümüne geçiş yapılan hikayede etiket türleri arasından müzik simgesi tıklandığında yüzlerce şarkı ve müzik arşivine ulaşmak ve hikayede kullanmak oldukça kolay ve eğlencelidir.

Instagram müzik ekleme özelliğini kullanırken ise Instagram üyelerinin dikkat etmesi gereken konular da vardır. Örneğin; eğlenceli veya komik bir fotoğrafa tempolu ve eğlenceli bir müziğin eklenmesi çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkarırken duygusal resimler veya güzel manzaralara daha slow müziklerin eklenmesi gereklidir.