Sosyal Medyada yeni bir trend oluştu. Herkes yaşlandırma uygulamasının ne olduğunu nasıl kullanıldığını araştırmaya başladı. İşin içerisine ünlülerde katılınca popülerliğini her geçen gün arttı. Yaşlandırma uygulaması olan FaceApp ile oluşturulmuş fotoğraflar her yerde paylaşılmaya başlandı. Yaşlandırma uygulaması

Türkiye sosyal medya kullanımında her zaman olduğu gibi Türk halkı yaşlandırma uygulamasının tadını kaçırdı diyebiliriz :)

Sosyal medyada FaceApp adlı uygulamayı kullanarak kendisini yaşlandırıp paylaşanların sayısı hızla artıyor.

Yaşlandırma uygulaması ile çekilmiş fotoğraf paylaşımları en popüler sosyal medya uygulamaları olan; Facebooki Instagram ve Twitter’da sıkça görmek mümkün.

Yaşlandırma uygulaması FaceApp

Yaşlandırma uygulaması FaceApp nasıl indirilir.

FaceApp uygulaması İOS(Apple) ve Android cihaz kullanıcıları için hizmet veriyor.

FaceApp uygulaması aslında çok yeni bir uygulama değil 2017 yılından beri kullanımda olan uygulama fotoğrafları düzenleme yapılabilen basit bir uygulama. Uygulama içerisinde ücretli bir çok filtre bulunuyor. İyi haber yaşlandırma efekti ücretsiz. Uygulamada ayrıca saç rengi değiştirme, sal sakal ekleme gibi birçok özellikte bulunuyor.

Yaşlandırma uygulaması

Birçok fotoğraf düzeltme programında olduğu gibi Fotoğraf kırpma, çerçeve ekleme ve dövme ekleme gibi özellikleri de bulunuyor.

Yaşlandırma uygulaması olarak bilinen FaceApp uygulamasını diğerlerinden ayıran en büyük özelliği yaşlandırma ve gençleştirme algoritmasının çok iyi çalışması olarak gösterilebilir.

Uygulamanın hiç konuşulmayan özelliği olan gençleştirme özelliğinin konuşulmaması da hayli ilginçtir.

Yaşlandırma uygulaması

Yaşlandırma uygulaması FaceApp kullanımı zor mu?

Uygulama kullanımı oldukça basit ancak internete bağlı olmanızı istiyor. Bu özelliğiyle de güvenlik açıklanın olması ve server’a yüklenen fotoğrafların saklanıp saklanmadı gibi birçok güvenlik önlemi alınması gerekiyor. Uygulamayı yayınlayanlar her ne kadar bu konu hakkında açıklama yapmasalar da o fotoğrafların bir şekilde saklanması ve şirketin big data verileri arasında kalacağını göz önünde tutmakta fayda var.