WhatsApp Web, 2015 yılında kullanıma açıldı. WhatsApp Web ile bilgisayar üzerinden konuşmak hem daha kolay hem daha işlevsel hale gelmiş oldu. Peki, Whatsapp Web Nedir, Nasıl Kullanılır? Whatsapp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günümüzün en çok kullanılan internet temelli mesajlaşma programı olan Whatsapp’ın web versiyonu hakkında Whatsapp Web Nedir, Whatsapp Web Nasıl Kullanılır, Whatsapp Web İle Neler Yapılır, sorularına cevap veriyoruz.

Whatsapp Web, whatsapp mobil uygulamanın masaüstü kullanıma sunulan web versiyonudur. Whatsapp web uygulaması, kullanıma açıldığı ilk günden itibaren oldukça büyük ilgiyle karşılanmış olup, kolay kullanımı ile de iş yerinde mesajlaşmayı olanaklı hale getirmiştir.

Whatsapp Web Nedir?
Ülkemizde en çok kullanılan mobil mesajlaşma programı olan Whatsapp uygulamasının web yani masa üstü uygulamasıdır. Uygulamanın web ara yüzü kullanılarak hem mesajlaşma hem de görüntülü görüşme söz konusudur.

2015 yılının başlarında kullanıma açılan uygulama web portalı, bilgisayarlar üzerinden de mesajlaşmayı olanaklı hale getirmiştir.

Whatsapp Web İle Mesajlaşmak Çok Kolay

Whatsapp web kullanırken bilgisayar klavyesi kullanıldığı için telefon klavyesi üzerinde yaşanan zorluklar ortadan kalkıyor. Bu sayede daha hızlı ve kolay iletişim sağlanıyor.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

  • Öncelikle whatsapp web adresine girilmelidir.
  • Sonrasında telefon üzerinden whatsapp uygulaması açılmalıdır ve menü bölümünden whatsapp web sekmesine tıklanılmalıdır.
  • Bilgisayar ekranında görüntülenen QR kod, telefon kamerası tarafından taratılarak whatsapp web ekranına geçilmelidir.

Whatsapp Web İle Neler Yapılabilir?

  • Whatsapp web ile öncelikle telefon üzerinden yapılan mesajlaşma işlemi kolayca yapılır.
  • Dosya gönderme işlemleri de whatsapp web üzerinden yapılabilir.
  • Ayrıca görüntülü sohbet fırsatından da kolayca yararlanılabilir.
  • Whatsapp Web portalı, sesli mesaj gönderme olanağı sağlamaktadır.

Fakat, Whatsapp web üzerinden daha önceden gönderilen ya da alınan dosyaların belirli bir kısmına erişmek mümkündür. Bu nedenle önemli dosyaların whatsapp üzerinde bırakılmaması önemlidir. Bunun yerine belirli bir drive sürücüsüne kaydedilmelidir.

Whatsapp web’in ne olduğu, nasıl kullanıldığı ve kullanımı ile neler yapılabileceği gibi konuların işlendiği Whatsapp Web Nedir? Nasıl Kullanılır? yazımızı beğendiyseniz, ilgisini çekeceğini düşündüğünüz arkadaşlarınızla paylaşabilir, onların da bu kolaylığı elde etmelerini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Üzerinden Masaüstü Oturumunu Nasıl Kapatılır?

  • Mobil cihazınızdan WhatsApp’ı açın >> Ayarlar’a veya Menü’ye gidin.
  • WhatsApp Web >> Tüm cihazlardan çık >> Çıkış’a dokunmanız yeterli.